Skip to main content
Turniej i analiza zagrożeń w ruchu drogowym

Turniej i analiza zagrożeń w ruchu drogowym

6 maja W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu miały miejsce eliminacje strefowe Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Udział w konkursie wzięło 5 drużyn ze Szkól Podstawowych oraz 6 drużyn z gimnazjów.

Osoby biorące udział w turnieju musiały wykonać zadania praktyczne i teoretyczne.

Jako zadanie teoretyczne młodzież musiała rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego, a jako zadania praktyczne musieli przejechać po rowerowym torze przeszkód i zaliczyć zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kilka dni wcześniej to znaczy 27 kwietnia 2017 roku na zaproszenie dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie była przeprowadzona akcja dotycząca analizy zagrożeń w ruchu drogowym wśród kierowców w tym w szczególności wśród poczatkujących kierowców.

Egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego podczas trwania wystąpienia wskazał na zagrożenia jakie można spotkać w ruchu drogowym oraz promował bezpieczny styl jazdy.

W ramach tego przedsięwzięcia młodzież uczęszczająca do tego Centrum mogła skorzystać z alkogogli, które po ich założeniu symulują stan upojenia alkoholowego oraz symulatora zderzeń, dzięki któremu mogli sprawdzić czym tak naprawdę dla kierowcy i pasażera jest przeżycie zderzenia pojazdu podczas wypadku drogowego. Uczniowie Centrum byli bardzo podekscytowani i zainteresowani ta akcja.

Redaktor naczelny

Celem serwisu było i jest informowanie użytkowników o najnowszych tematy związanych z egzaminem na prawo jazdy w RP. Stworzyliśmy przez lata sieć współpracy z Ośrodkami Szkolenia Kierowców w całej Polsce oraz z serwisami takimi jak www.prawo-jazdy-360.pl które umożliwają naukę na testy na prawo jazdy i wzorowe przygotowanie do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy

;