Skip to main content
Punkty Karne

Punkty Karne

Od dnia 24 kwietnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kierowcom możliwość sprawdzenia bez wychodzenia z domu, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe.

Przed 24.04.2017 r. kierowcy, którzy chcieli się dowiedzieć jakiejkolwiek informacji na temat swoich punktów karnych musieli udać się na komendę policji.

Ta e-usługa jest dostępna z każdego miejsca w jakim mamy dostęp do Internetu. Na stronie obywatel.gov.pl w zakładce ‘kierowcy i pojazdy’ pod nazwa ‘sprawdź swoje punkty karne online’. Za sprawdzanie ilości punktów karnych nic nie płacimy, usługa ta jest całkowicie darmowa.

Z tej usługi może skorzystać każda osoba pod warunkiem posiadania Profilu zaufanego, czyli podstawowego podpisu elektronicznego. Można go założyć rejestrując się na pz.goz.pl po czym należy udać się do Punktu Potwierdzającego z dokumentem tożsamości. Można to zrobić również nie wychodząc z domu, ale taka możliwość istnieje tylko dla klientów banków PKO Bank Polski, ING Bank Salski oraz Millenium. Na razie niestety w innych bankach nie ma możliwości wykonania tego bez wychodzenia z domu.

Baza danych z punktami karnymi jest aktualizowana raz dziennie wiec, jeżeli ktoś ma wątpliwości może na przykład sprawdzić je następnego dnia.

Punkty karne ulegają wyzerowaniu wtedy, gdy:

- mija rok od ich otrzymania,

- ukończymy szkolenie, które pozwala zmniejszyć ilość punktów karnych. W takim szkoleniu można uczestniczyć nie częściej niż raz na 6 miesięcy. Po szkoleniu liczba punktów karnych zmniejsza się o 6 najstarszych punktów.

Redaktor naczelny

Celem serwisu było i jest informowanie użytkowników o najnowszych tematy związanych z egzaminem na prawo jazdy w RP. Stworzyliśmy przez lata sieć współpracy z Ośrodkami Szkolenia Kierowców w całej Polsce oraz z serwisami takimi jak www.prawo-jazdy-360.pl które umożliwają naukę na testy na prawo jazdy i wzorowe przygotowanie do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy

;