Skip to main content
Koniec z wielokrotnym zdawaniem na prawo jazdy

Koniec z wielokrotnym zdawaniem na prawo jazdy

Gdzie wpływają pieniądza za egzaminy państwowe w Wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego oraz jakie plany proponuje partia rządząca?

Na ta chwile pieniądze za egzaminy praktyczne jak i teoretyczne trafiają do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i Im więcej razy kursant obleje egzamin i będzie musial podejść do niego ponownie by uzyskać prawo jazdy tym więcej zarobi Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Pieniądze wpłacane za egzaminy stanowią prawie 90 procent wszystkich wpływów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Można z tego łatwo wywnioskować, że Wojewódzkim Ośrodkom Ruchu Drogowego opłaca się oblewać kandydatów na kierowców.

Za państwowy egzamin teoretyczny kursant musi zapłacić 30 zł, natomiast za egzamin teoretyczny 140 zł.

Partia rządząca zaproponowała zmiany, które miałyby szanse spowodować lepsza zdawalność egzaminu na prawo jazdy.

Według proponowanych zmian pieniądze za egzaminy miały by wpływać do budżetu państwa natomiast Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego miałyby być finansowane z budżetu województw. Dzięki temu byłaby pewność, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie oblewają celowo osób podchodzących do egzaminu z nadzieja, że te osoby zdecydują się ponownie przystąpić do egzaminu a Ośrodek dzięki temu więcej zarobi.

Nad modernizacja przepisów dotyczących funkcjonowania systemu uprawnień do kierowania pojazdami pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Rząd chce jednak, aby prace nabrały szybszego tempa.

Redaktor naczelny

Celem serwisu było i jest informowanie użytkowników o najnowszych tematy związanych z egzaminem na prawo jazdy w RP. Stworzyliśmy przez lata sieć współpracy z Ośrodkami Szkolenia Kierowców w całej Polsce oraz z serwisami takimi jak www.prawo-jazdy-360.pl które umożliwają naukę na testy na prawo jazdy i wzorowe przygotowanie do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy

;